Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Mikrofestiwal

  Marzec, Wrocław, literacke

  Mikrofestiwal skupia się głównie na poezji – nie dlatego, że bronimy jej jako absolutnie wyjątkowej i odrębnej formy sztuki; raczej dlatego, że dziś – w tym kraju, w tym momencie – powstają wiersze, które uważamy za szalenie ciekawe, istotne i domagające się (coraz) szerszego grona czytelników. Tym niemniej podczas każdej edycji Festiwalu zapraszamy do współpracy artystów z różnych dziedzin – czytanie poezji łączymy z wernisażami grafików, koncertami, pokazami poezji multimedialnej, etc. Nie interesuje nas jednak „dialog między dziedzinami” prowadzony dla samego dialogu – sztuka, która za główny cel stawia sobie przekraczanie ustalonych przez samą siebie granic, ostatecznie okazuje się nudna, nuda zaś jest zawsze kontrrewolucyjna.
   Więcej o "Mikrofestiwal"

  http://www.mikrofestiwal.org/2014/

 2. Tydzień Kina Hiszpańskiego

  Marzec, Wrocław, filmowe

  Festiwal prezentuje najciekawsze filmy z ostatnich lat, które odzwierciedlają bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina hiszpańskiego. To prawdziwa uczta dla miłośników kina zakochanych w Hiszpanii, słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Najważniejszą sekcją przeglądu jest Nowe Kino Hiszpańskie, w ramach której prezentowane są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące hiszpańskie filmy z ostatnich 2-3 lat, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce.    Więcej o "Tydzień Kina Hiszpańskiego"

 3. Musica Polonica Nova - Festiwal Muzyki Współczesnej

  Kwiecień, Wrocław, Wrocław, muzyczne

  Festiwal Muzyki Współczesnej. Co dwa lata we Wrocławiu spotykają się twórcy, odtwórcy, krytycy i wierna publiczność, co dwa lata nagrania z "Poloniki" pojawiają się przez dłuższy czas na antenie radiowej "Dwójki", a pytanie o festiwal jest zarazem pytaniem o dzisiejszy stan najnowszej twórczości muzycznej w Polsce.
   Więcej o "Musica Polonica Nova - Festiwal Muzyki Współczesnej "

  http://www.musicapolonicanova.pl/

 4. Festiwal JAZZ NAD ODRĄ

  Kwiecień, Wrocław, muzyczne

  Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą” to jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych. Od samego powstania odgrywał znaczącą rolę na poskiej scenie muzycznej. Prezentuje najciekawszych artystów i wydarzenia jazzowe ze świata, z uwzględnieniem szerokiego spectrum gatunków jazzowych bez zawężania propozycji artystycznych do jednej stylistyki - jazz na festiwalu to zarówno swing jak i Jazz XXI wieku.

   Więcej o "Festiwal JAZZ NAD ODRĄ"

  http://www.jazznadodrą.pl/

 5. Festiwal Ewentualnych Talentów Aktorskich – FETA we Wrocławiu

  Kwiecień, Wrocław, Wrocław, teatralne

  FeTA to nie konkurs – to spotkanie amatorów z mistrzami monodramu, dyskusje, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne. Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na scenie, planach filmowych czy międzynarodowych przeglądach teatralnych. FeTA zachęca początkujących artystów do poszukiwania własnej drogi, niekonwencjonalności, mierzenia się z wyobrażeniami na temat form scenicznych, a także daje możliwość przełamywania własnych ograniczeń, „szlifowania” umiejętności i odkrywania swojego potencjału oraz zdobywania doświadczenia.  Więcej o "Festiwal Ewentualnych Talentów Aktorskich – FETA we Wrocławiu"

  http://www.ckagora.pl/aktualnosci_1

 6. Równoleżnik Zero - Wrocławski Festiwal Podróży im. Olgierda Budrewicza

  Kwiecień, Wrocław, podroze / kultury

  Celem Festiwalu jest stworzenie unikalnego, interdyscyplinarnego wydarzenia, będącego okazją do spotkań ludzi zainteresowanych podróżami i poznawaniem innych kultur. Chcielibyśmy stworzyć dla mieszkańców Wrocławia przestrzeń, w której mogliby rozbudzić swoją wyobraźnię słuchając opowieści z całego świata, ale także poznać życie codzienne, zwyczaje i tradycje ludzi żyjących w różnych zakątkach globu.
   Więcej o "Równoleżnik Zero - Wrocławski Festiwal Podróży im. Olgierda Budrewicza"

  http://rownoleznikzero.pl/

 7. Replika Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera

  Kwiecień, Wrocław, Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a, filmowe

  AfryKamera powstała z myślą o prezentowaniu najważniejszych zjawisk kulturowych i kinematograficznych w Afryce, ale z punktu widzenia lokalnego. Już sama nazwa wskazuje na klucz Festiwalu: Afrykańska Kamera, czyli Afryka oczami Afrykanów. Przedstawiamy zatem wersję Afryki nie przez krzywe zwierciadło zagranicznego obiektywu.  Więcej o "Replika Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera"

  http://www.afrykamera.pl/

 8. Festiwal Żywe Kultury Ruchu CYRKULACJE

  Kwiecień, Wrocław, różne miejsca, taniec, teatr

  To jedna z nielicznych w Polsce, zakrojonych na szeroką skalę inicjatyw, dająca uczestnikom możliwość doświadczenia współcześnie rozwijających się na świecie form pracy z ciałem i jego ruchową ekspresją. To platforma dla pogłębiania umiejętności technicznych w tańcu i ruchu, dla integracji i wzajemnej inspiracji różnych środowisk: tancerzy profesjonalnych i amatorów, osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu w pracy z ciałem.

   Więcej o "Festiwal Żywe Kultury Ruchu CYRKULACJE"

  http://cyrkulacje-kulturyruchu.org.pl/

 9. Port Literacki Wrocław

  Kwiecień, Wrocław, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, literacke

  Festiwal literacki, jeden z największych w Polsce, zorganizowany po raz pierwszy w 1996 roku pod nazwą Europejskie Spotkania Młodych Pisarzy w Legnicy, następnie w latach 1997–1999 organizowany jako Fort Legnica, a w latach 2000–2003 – pod nazwą Port Legnica. W 2004 roku festiwal przeniósł się do Wrocławia, gdzie odbywa się pod nazwą Port Wrocław. Organizatorem festiwalu jest Biuro Literackie. Od 2008 roku podczas festiwalu przyznawana jest Wrocławska Nagroda Poetycka "Silesius".
   Więcej o "Port Literacki Wrocław"

  http://portliteracki.pl/festiwal/

 10. Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ

  Kwiecień – Maj, Wałbrzych, Zamek Książ

  Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ to jedno z najciekawszych wydarzeń w regionie, którego oprawą wizualną jest zieleń Książańskiego Parku Narodowego, muzyką śpiew ptaków, a emblematem dobra zabawa.  Jak co roku będzie niezwykle, jednak XXIV edycja będzie jeszcze bardziej wyjątkowa:
  drogę do Zamku Książ ozdobią urokliwe drewniane domki, a egzotyczny Taras Północy zostanie zagospodarowany tylko i wyłącznie usługami! Strzelanie z łuku, tańce dworskie, animatorzy zabaw z dziećmi, garncarska wioska, wystawy - nie zabraknie niczego! 
   Więcej o "Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ"

  http://www.ksiaz.walbrzych.pl/

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka