Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Dni Twierdzy Kłodzkiej

  Sierpień, Kłodzko, święto miasta

  Twierdza Kłodzka to jeden z najciekawszych obiektów militarnych w Europie! Ta malowniczo położona budowla obronna wznosi się majestatycznie nad miastem odkrywając przed odwiedzającymi swą potęgę i historię. Twierdza ma również swoje święto. Odbywają się tu Dni Twierdzy Kłodzkiej, które przypominają o militarnej historii tego miejsca. Można zobaczyć emocjonującą rekonstrukcję Bitwy o Twierdzę, a także zapoznać się z bogatą tradycją i kulturą regionu. Podczas Dni Twierdzy Kłodzkiej całe miasto tętni życiem również w nocy. 
   Więcej o "Dni Twierdzy Kłodzkiej"

  http://www.twierdza.klodzko.pl/index.php/start

 2. Jakuby - Święto Starego Miasta

  Sierpień, Zgorzelec

  Święto klimatem nawiązuje do początków miasta, do czasów, w których na Przedmieściu Nyskim - Zgorzeleckiej Starówce mieszkał i pracował Jakub Böhme, to spotkanie z historią, tańcem, muzyką, teatrem, rzemiosłem. W wielu miejscach na urokliwym Przedmieściu Nyskim odbywają się koncerty, spektakle i pokazy tańców dawnych, przy Moście Staromiejskim rzemieślnicy prezentują swoje rękodzieło nawiązujące do dawnych epok. Istotnym elementem Jarmarku (targu średniowiecznego) jest część historyczna - obejmująca osady rycerskie i słowiańskie, w których znajdują się elementy rzemiosła dawnego jak również życia codziennego, prezentowanego przez bractwa rycerskie.
   Więcej o "Jakuby - Święto Starego Miasta"

  http://jakuby.eu/

 3. Światowy Festiwal Kontrabasowy

  Sierpień, Wrocław, różne miejsca, muzyczne

  Światowy Festiwal Kontrabasowy we Wrocławiu jest zjawiskiem unikalnym w skali światowej, ponieważ jako jedyna z czterech inicjatyw kontrabasowych w świecie (obok amerykańskiej, czeskiej i francuskiej) łączy warsztaty dla profesjonalnych muzyków z koncertami dla miłośników muzyki klasycznej, jazzu i muzyki flamenco.Festiwal organizowany jest co dwa lata. Następna edycja w 2016 roku. Więcej o "Światowy Festiwal Kontrabasowy"

  http://www.worldbassfestival.pl

 4. EVMA Munich & European Music & Voice Festival

  Sierpień, Karpacz, muzyczne

  W ramach EVMA Munich i European Music & Voice Festival rokrocznie odbywa się cykl koncertów organizowanych w wyjątkowych miejscach Dolnego Śląska (Duszniki Zdrój, Karpacz). European Voice & Music Academy (Europejska Akademia Głosu i Muzyki) znana jako EVMA Munich to przedsięwzięcie, które nie miało dotąd w Europie precedensu i którego główną ideą jest kształcenie artystów muzyków ze szczególnym zwróceniem się ku wokalistom na każdym etapie ich rozwoju.
   Więcej o "EVMA Munich & European Music & Voice Festival "

  http://evma-munich.de/

 5. Międzynarodowy Festiwal Folkloru

  Sierpień, Nowa Ruda, muzyczne

  Międzynarodowy Festiwal Folkloru to festiwal o dużych tradycjach i renomie(do tej pory odbyło się 19 edycji). Udział w imprezie biorą zespoły folklorystyczne z najdalszych zakątków świata. Nasze miasto reprezentowane jest przez Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”. Festiwal ma formułę objazdową. Grupy przedstawiają swój pogram w każdym z miast współorganizujących. Impreza trwa około 1 tygodnia i co roku liczy kilkuset uczestników.  Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Folkloru"

 6. Festival dell’Arte

  Sierpień, Jelenia Góra, Pałac Wojanów, Wojanów 9

  Festival dell’Arte to pierwsza edycja wydarzenia artystycznego, tworzącego platformę dla spotkań miłośników i koneserów sztuki z artystami i znanymi osobistościami życia kulturalnego całej Europy. Festival dell’Arte to połączenie sztuk poprzez codzienne koncerty, wystawy, prezentacje, wykłady i spotkania poetyckie.   Więcej o "Festival dell’Arte"

  http://www.festivaldellarte.eu/pl/

 7. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju

  Sierpień, Duszniki Zdrój, muzyczne

  To najstarszy nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, a także najstarszy polski festiwal muzyczny. Dworek Chopina jest miejscem, w którym od kilku pokoleń spotykają się światowej klasy artyści oraz wielbiciele muzyki Chopina i pianistyki. Zapraszani są talentowani pianiści z całego świata, dla których występ w Dusznikach jest często debiutem przed polską publicznością. Wydarzeniom festiwalowym towarzyszą kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych pedagogów.
   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju"

  http://www.chopin.festival.pl/

 8. Bolesławieckie Święto Ceramiki

  Sierpień, Bolesławiec, plastyczne

  Bolesławieckie Święto Ceramiki jest ceramiczno-interaktywnym działaniem, mającym wymiar artystycznego wydarzenia, którego celem jest promocja ceramiki oraz regionu bolesławieckiego. Podczas święta można kupić oryginalne dzieła sztuki i ceramiczne wyroby użytkowe, toczyć na kole garncarskim, lepić w glinie, obejrzeć prace oraz happeningi artystów z całego świata oraz obejrzeć proces produkcji ceramiki w lokalnych zakładach.   Więcej o "Bolesławieckie Święto Ceramiki "

 9. Letni Festiwal Gitary w Krzyżowej

  Sierpień, Krzyżowa

  Letni Festiwal Gitary organizowany jest w Krzyżowej od dwunastu lat. W ramach imprezy corocznie odbywają się warsztaty gitary klasycznej, gitary akustycznej (w tym także gitary fingerstyle), elektrycznej, jazzowej, basowej, flamenco, a także… tańca flamenco. Stałym punktem programu festiwalu są prezentacje DVD, wykłady, wystawy gitar i akcesoriów muzycznych oraz koncerty. Wieczorami wykładowcy i uczestnicy warsztatów spotykają się w "Piwnicy Dżemowej" w Pałacu. To raj dla wspólnego muzykowania, doskonalenia sztuki improwizacji i... ogólnie tworzenia. Scena w Pałacu udostępniana jest każdego wieczoru wszystkim, bez względu na wiek i umiejętności.  Więcej o "Letni Festiwal Gitary w Krzyżowej"

  http://www.gitara.krzyzowa.pl/o-kursie/

 10. Lubański Festiwal Kultury Romskiej „Cygański Tabor”

  Sierpień, Lubań, Rynek, muzyczne

  Lubański Festiwal Kultury Romskiej „Cygański Tabor” to impreza mająca na celu integrację środowiska romskiego i polskiego poprzez muzykę, taniec oraz popularyzację obrzędów, obyczajów i kultury romskiej. Organizowane przez nas poprzednie cztery edycje cieszyły ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego miasta oraz chętnie odwiedzających imprezę gości Więcej o "Lubański Festiwal Kultury Romskiej „Cygański Tabor”"

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka