Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Sanatorium Dźwięku

  Sierpień, Sokołowsko, muzyczne

  Festiwal Sanatorium Dźwięku to wyjątkowe święto muzyki, gdzie w niezwykłej atmosferze, w jednym miejscu spotykają się muzycy, aktorzy, tancerze, filmowcy, dziennikarze, przedstawiciele niezależnych wytwórni fonograficznych oraz publiczność – wszyscy zgromadzeni wokół dźwięku, będącego wspólnym mianownikiem działań twórczych.
  Festiwal Sanatorium Dźwięku to najlepsze i najciekawsze propozycje muzyki współczesnej oraz działań interdyscyplinarnych w jednym miejscu.
    Więcej o "Sanatorium Dźwięku"

  http://www.sanatoriumdzwieku.pl/

 2. Dolnośląski Festiwal Tajemnic

  Sierpień, Wałbrzych, Zamek Książ, naukowe

   Dolnośląski Festiwal Tajemnic to spotkanie poszukiwaczy skarbów, tropicieli zagadek historii i jej miłośników. Przez trzy można rozmawiać o zagadkach nazistowskiego złota, zagrabionych w czasie II wojny światowej dziełach sztuki i Bursztynowej Komnacie. Znakomici wykładowcy opowiadają o największych sekretach z dziejów Dolnego Śląska, wyjawiają tajemnice zamków i pałaców, tajnych stowarzyszeń oraz przedstawi najnowsze techniki eksploracyjne.
   Więcej o "Dolnośląski Festiwal Tajemnic"

  http://festiwaltajemnic.pl/

 3. MELODRAMA – Europejski Festiwal Szkół Teatralnych

  Sierpień, Jelcz-Laskowice, taniec, teatr

  "MELODRAMA" – Europejski Festiwal Szkół Teatralnych odbywa się co roku pod koniec sierpnia w Jelczu-Laskowicach (woj. dolnośląskie, okolice Wrocławia). Ideą festiwalu jest współczesny teatr międzynarodowy, łączący i respektujący odmienność kultur. Na festiwalu goszczą studenci, aktorzy oraz przedstawiciele szkół teatralnych.

   

    Więcej o "MELODRAMA – Europejski Festiwal Szkół Teatralnych"

  http://melodrama.com.pl/

 4. Dni Europy

  Wrzesień, Oleśnica, wszystkie

  Dni Europy są okazją dla Oleśniczan na spotkanie artystów z Francji, Niemiec czy Czech. Mieszkańcy mogą brać udział w licznych koncertach, spotkaniach, wykładach i wernisażach. Imprezami towarzyszącymi podczas Dni Europy są: Święto Miodu i Wina, Giełda Minerałów, Giełda Staroci., Jarmark Produktu Lokalnego podczas którego wystawiane są stoiska miast partnerskich: Jaunay-Clan (Francja), Warendorf (Niemcy), Chrudim (Czechy).
   Więcej o "Dni Europy"

 5. Międzynarodowy Festiwal WRATISLAVIA CANTANS

  Wrzesień, Wrocław, muzyczne

  Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie związanych z muzyką poważną. Założony został przed 47 laty przez Andrzeja Markowskiego.  Wratislavia Cantans to święto muzyki, w którym główną rolę odgrywa głos ludzki.
   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal WRATISLAVIA CANTANS"

  http://www.nfm.wroclaw.pl/wratislavia-cantans

 6. Stream Festival - Międzynarodowy Festiwal Teatru Ruchu

  Wrzesień – Październik, Wrocław, różne miejsca, teatralne

  Stream Festival jest kontynuacją projektów Teatru Formy z poprzednich lat: cyklu festiwali pod nazwą KINEMA Festiwal. Tym razem organizatorzy postanowili wyjść pomiędzy ludzi tak, aby potknęli się w wolnym czasie o kawał dobrej sztuki. Prezentacje spektakli odbywają się na terenie wrocławskiego Rynku i okolic.   Więcej o "Stream Festival - Międzynarodowy Festiwal Teatru Ruchu"

  http://www.streamfestival.art.pl/

 7. Legnickie Conversatorium Organowe

  Wrzesień, Legnica, muzyczne

  Festiwal popularyzuje współczesną muzykę organową i kameralną, a przede wszystkim służy promocji młodych kompozytorów i wykonawców. Celem festiwalu jest stworzenie kompozytorom, wykonawcom i teoretykom muzyki z kraju i zagranicy warunków do systematycznych spotkań i dyskusji na temat najnowszej twórczości na organy.
   Więcej o "Legnickie Conversatorium Organowe"

  http://lwo.lck.art.pl/index.php?glowna=impreza_szczegoly&numero_imprezy=16

 8. Festiwal Podróżników TRZY ŻYWIOŁY

  Wrzesień, Bolków, Zamek Bolków

  Festiwal Podróżników Trzy Żywioły i Trzy Żywioły - Festiwal Filmów Świata to ogólnopolskie spotkania podróżników, prezentacje relacji z wypraw, filmów podróżniczych i warsztatów Akademii Podróżowania. Jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Odbywa się cztery razy w roku: w Krakowie od 2004 r., w Sudetach (w Twierdzy Srebrnogórskiej od 2008 r., na Zamku Bolków od 2012 r.), we Wrocławiu (FFŚ od 2011 r.) i Warszawie (FFŚ od 2012 r).
   Więcej o "Festiwal Podróżników TRZY ŻYWIOŁY"

  http://3zywioly.pl/3zywioly/

 9. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne

  Wrzesień – Październik, Jelenia Góra, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, al. Wojska Polskiego 38, teatralne

   Więcej o "Jeleniogórskie Spotkania Teatralne"

  http://teatrnorwida.pl/#

 10. Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady

  Wrzesień, Lądek Zdrój, różne miejsca, filmowe

  Przegląd Filmów Górskich to trzy dni z filmem górskim, rozumianym bardzo szeroko. Wśród gości spotkać można najznakomitszych himalaistów. Każda edycja przeglądu ma ekscytujący program niefilmowy: koncerty gwiazd, spotkania z alpinistami i podróżnikami. Przegląd Filmów Górskich to także impreza, która zdobyła i ciągle zdobywa prestiżowe nagrody. W 2008 roku, na XI Plebiscycie Gospodarczym otrzymała “Muflona” - za najlepsze przedsięwzięcie promujące region. W 2009 roku, Dolnośląska Organizacja Turystyczna przyznała tytuł “Najlepsze dolnoślaskie” za “stworzenie jedynej w swoim rodzaju inicjatywy o randze międzynarodowej, która nie tylko promuje turystykę w Sudetach, ale jest również okazją do spotkań pasjonatów gór”.  Więcej o "Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady"

  http://www.przeglad.ladek.pl/

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka