Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Europejskie Dni Dziedzictwa

  Wrzesień, Wrocław

  Europejskie Dni Dziedzictwa są największym w Europie projektem społecznym i edukacyjnym, najważniejszym świętem zabytków Starego Kontynentu. Ich idea narodziła się 3 października 1985 r. w Granadzie w Hiszpanii, podczas II Konferencji Rady Europy, na której minister kultury Francji zaproponował zorganizowanie w całej Europie święta na wzór zainicjowanych w 1984 r. Dni Otwartych Zabytków.  Więcej o "Europejskie Dni Dziedzictwa"

 2. Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”

  Wrzesień, Świdnica, filmowe

  Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy to impreza, której celem jest prezentacja krótkometrażowego kina dokumentalnego, autorstwa młodych twórców filmowych, zarówno profesjonalistów, studentów szkół filmowych, jak i osób bez wykształcenia filmowego. „Okiem Młodych” odbywa się również po to, aby przybliżyć mieszkańcom Świdnicy oraz wszystkim zainteresowanym z okolicznych miast, w tym także z Wrocławia, współczesne kino dokumentalne, jego kierunki rozwoju i najważniejszych reprezentantów.  Więcej o "Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”"

  http://www.okiemmlodych.pl/

 3. Festiwal małych Prapremier

  Wrzesień, Wałbrzych, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, ul. M.Buczka 16, teatralne

  Ideą Festiwalu małych Prapremier jest stworzenie przestrzeni dla dialogu pomiędzy teatrami lalkowymi w Polsce, prezentującymi spektakle prapremierowe skierowane do publiczności dziecięcej i młodzieżowej. Festiwal ma umożliwić widzom poznanie najciekawszych prapremier polskich teatrów lalkowych, wybitnych artystów oraz różnorodnych technik animacyjnych. Spośród innych festiwali teatrów lalkowych w Polsce wyróżnia go to, że jest jedynym, który prezentuje wyłącznie spektakle prapremierowe.  Więcej o "Festiwal małych Prapremier "

  http://teatrlalek.walbrzych.pl/festiwal/

 4. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej CANTUS ORGANI

  Wrzesień – Październik, Wołów

  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Cantus Organi, obejmuje swym zasięgiem cykl pięciu koncertów odbywających na przełomie września i października w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Wołowie. Co roku w około dwugodzinnym koncercie biorą udział światowej sławy artyści, których pasja, oddanie i zdolności w połączeniu z unikatowym brzmieniem organów mistrza A.H. Caspariniego spowodowały, że wydarzenie to stało się prestiżową wizytówką miasta Wołowa.  Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej CANTUS ORGANI"

 5. Festiwal Kultur Świata

  Wrzesień, Oborniki Śląskie

  Festiwal Kultur Świata jest jedyną w swoim rodzaju imprezą podróżniczą, której istotą jest poznanie odległych kultur i cywilizacji. W odróżnieniu od innych imprez tego typu bohaterami opowieści są, nie sami podróżujący, ale spotkani po drodze ludzie.

     Więcej o "Festiwal Kultur Świata"

  http://festiwalhalika.pl/

 6. 17 POŁUDNIK - Dolnośląski Festiwal Podróżników

  Wrzesień, Pasterka, podroze / kultury

  Idea festiwalu jest bardzo prosta. Chodzi o to, by spotkać się w gronie miłośników dalekich stron i różnych kultur, osób podróżujących i tych dopiero planujących swoje wielkie podróże. Celem jest również wymiana wrażeń, doświadczeń, opowieści o swoich przeżyciach oraz wspólne obejrzenie i wysłuchanie podróżniczych prezentacji. A wszystko to w niepowtarzalnej atmosferze Gór Stołowych:  Więcej o "17 POŁUDNIK - Dolnośląski Festiwal Podróżników"

 7. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”

  Wrzesień, Polkowice, Kościół św. Michała Archanioła, Polkowice

  Festiwal „Errantia Musica” adresowany jest do wielbicieli muzyki poważnej z Polkowic i okolicznych miast. Jego ideą jest popularyzacja muzyki organowej, jej twórców i wykonawców oraz prezentacja twórczości najciekawszych zespołów kameralnych, które ze względu na instrumentarium lub gatunek wykonywanej muzyki wyróżniają się na polskim rynku muzycznym. Festiwalowe plakaty projektuje Jan Kanty Pawluśkiewicz - autor hymnu Polkowic i honorowy obywatel miasta.  Więcej o "Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”"

 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

  Wrzesień, Wrocław

  Podczas Festiwalu najwdzięczniejsi widzowie świata poznać mogą teatr w przeróżnych formach:  teatru tańca, teatru lalkowego i marionetkowego, teatru cieni i teatru obrazu, teatru improwizacji, musicalu, sztuk kuglarskich czy słuchowisk teatralnych. W ramach Festiwalu odbywają się spektakle sceniczne i plenerowe, warsztaty i czytania bajek, nie brakuje bajkowych scenografii i przestrzeni, fantastycznych postaci i clownów.   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci"

 9. Dolnośląskie Święto Miodu i Wina

  Wrzesień, Przemków, Park Miejski, święto miasta

  Warto zadać sobie pytanie jak to się stało, że małe miasteczko bez wyraźnych tradycji pszczelarskich i zaplecza naukowego stało się miejscem, w którym co roku gromadzą się najlepsi pszczelarze i amatorzy miodów z całej Polski. Pierwsza impreza pod nazwą „Dni Miodu” odbyła się 19 września 1999. Nikt nie mógł wówczas przypuszczać, że w ciągu kilku lat impreza stanie się jedną z najważniejszych wśród środowiska pszczelarskiego w Polsce.

    Więcej o "Dolnośląskie Święto Miodu i Wina "

 10. Sokołowsko Festiwal „HOMMAGE À KIEŚLOWSKI”

  Wrzesień, Sokołowsko, Sokołowsko, filmowe

  Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski organizowany jest przez Fundację Sztuki Współczesnej "In Situ". Sokołowsko to miejscowość gdzie Krzysztof Kieślowski spędził część dzieciństwa, gdzie nakręcił dokumentalny film pt. Prześwietlenie, gdzie od 2009 roku powstaje Archiwum jego twórczości.  Więcej o "Sokołowsko Festiwal „HOMMAGE À KIEŚLOWSKI” "

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka