Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Święto Wina

  Wrzesień, Środa Śląska

  Wydarzenie, cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Przyciąga turystów, miłośników wina, historii i dobrej zabawy. W tegorocznym programie nie zabrakło tradycyjnych konkursów (na najlepsze wino domowe i strój historyczny, deptanie winogron i wybory miss winnego grona) oraz pokazów rzemiosł dawnych. Było dużo okazji do posłuchania dobrej, niecodziennej muzyki, pośmiania się z dowcipów Andrzeja Grabowskiego oraz przeniesienia się w zamierzchłe czasy za sprawą stacjonującego w tych dniach obozu rycerskiego, strojów z dawnych epok i niepowtarzalnej atmosfery.  Więcej o "Święto Wina"

  https://www.facebook.com/pages/%C5%9Awi%C4%99to-Wina-w-Mie%C5%9Bcie-Skarb%C3%B3w/454638414559428

 2. Wrocławski Festiwal Krasnoludków

  Wrzesień, Wrocław, muzyczno-teatralne

  W stolicy Dolnego Śląska mamy około 170 krasnali. Nic więc dziwnego, że stały się wizytówką (w dodatku bardzo sympatyczną) naszego miasta.
  Jest to impreza multipokoleniowa.  Więcej o "Wrocławski Festiwal Krasnoludków"

 3. Dolnośląski Festiwal Nauki

  Wrzesień – Październik, Dolny Śląsk, naukowe

  Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.  Więcej o "Dolnośląski Festiwal Nauki"

 4. TIFF – Trochę Inny Festiwal Fotografii

  Wrzesień, Wrocław

  Fotografia jako pełnoprawna dziedzina sztuk wizualnych rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie - świadczy o tym między innymi ogromna popularność szkół i kierunków fotograficznych, a także pochodne im kursy i warsztaty. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszą się również wystawy i festiwale fotograficzne, których na kulturalnej mapie Polski jest coraz więcej.
   Więcej o "TIFF – Trochę Inny Festiwal Fotografii"

  http://tiffcollective.pl/

 5. Dni Fotografii w Świdnicy

  Wrzesień, Świdnica

  To impreza z długoletnią tradycją, przywrócona po kilkuletniej przerwie za sprawą Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz animatorki Galerii 44 w Ratuszu.
  Poprzez cykl wystaw warsztatów i spotkań autorskich łączą wszystkich zainteresowanych fotografią oraz umożliwią wymianę opinii i doświadczeń.  Więcej o "Dni Fotografii w Świdnicy"

 6. Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG-WROCŁAW

  Październik, Wrocław, teatralne

  Festiwal zdobył sobie tytuł jednego z najważniejszych artystycznych wydarzeń w Polsce i jednego z ważniejszych w Europie. Odbywa się co dwa lata. Nazwa i miejsce festiwalu nie są przypadkowe. Wrocław w swojej ponad tysiącletniej historii, posiada bogatą tradycję w dziedzinie międzykulturowego dialogu.   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG-WROCŁAW"

  http://dialogfestival.pl/

 7. Avant Art Festival

  Październik, Wrocław, różne miejsca, multimedialne

  Avant Art Festival to międzynarodowe prezentacje sztuki eksperymentalnej i awangardowej obejmujące oryginale i niebanalne zjawiska kulturalne. Na scenie AAF występują genetycy muzyki i sztuk performatywnych – odkrywcy i wynalazcy nowych hybrydycznych form, czerpiący garściami z wszelkich dostępnych poziomów, burzący przyzwyczajenia słuchaczy i widzów i na ich zgliszczach budujący nowe, zaskakujące odmiany, czasem wręcz nowe gatunki.   Więcej o "Avant Art Festival "

  http://avantart.pl/category/news/

 8. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

  Październik, Wrocław, literacke

  Celem Festiwalu – w najogólniejszym sensie – jest popularyzacja idei komunikacji poprzez opowiadanie, propagowanie bezpośredniego uczestnictwa w kulturze słowa, wymiana doświadczeń twórców polskich i zagranicznych.


   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Opowiadania"

  http://opowiadanie.org/

 9. Krokus Jazz Festiwal

  Październik, Jelenia Góra, muzyczne

  Co roku w listopadzie w Jeleniej Górze ma miejsce trzydniowe święto muzyki jazzowej. Koncerty gwiazd, konkursy młodych zespołów z Polski, Niemiec i czech, warsztaty jazzowe i nocne jam sessions w klubie „Kwadrat”, tworzą niezapomnianą atmosferę Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Jazzowej.  Więcej o "Krokus Jazz Festiwal"

  http://www.krokusjazzfestiwal.pl/

 10. Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora (WROSTJA)

  Październik, Wrocław, różne miejsca, teatralne

  WROSTJA to najstarszy festiwal monodramu na świecie, organizowany we Wrocławiu od 1966 roku. Od 2000 roku jest to festiwal międzynarodowy. Spotkania to konfrontacja najlepszych teatrów jednego aktora zrealizowanych w Polsce z zaproszonymi spektaklami ze świata. Z inicjatywy organizatorów WROSTJA powstały festiwale teatrów jednego aktora na Dolnym Śląsku, w Helu, w estońskiej stolicy - Tallinie, Toruniu oraz Warszawie. Łącznie w latach 1966-2012 zorganizowano 100 Spotkań i Festiwali Teatrów Jednego Aktora, podczas których zaprezentowano 1176 spektakli, z udziałem ok. 576 aktorów z 30 państw.  Więcej o "Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora (WROSTJA)"

  http://www.wrostja.art.pl/

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka