Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA +

  Październik, Wrocław, muzyczne

  Wrocławski Festiwal Gitarowy zasługuje na miano najatrakcyjniejszego na polskiej scenie gitarowej i jednego z najciekawszych w swiecie, a to za sprawą nie tylko najwyższego poziomu artystycznego i imponującego grona zapraszanych gwiazd Światowej gitarystyki. Wyjatkowosć festiwalu polega na niezwykłej różnorodnosci stylów, repertuaru i gatunków prezentowanej muzyki gitarowej.  Więcej o "Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA +"

  http://www.gitara.wroclaw.pl/

 2. Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest

  Październik, Wrocław, różne miejsca, muzyczne

  Początki festiwalu sięgają lat '80 kiedy to pomysłodawca festiwalu Wojciech Lasek, ówczesny dyrektor i nauczyciel klasy perkusji Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu zorganizował w 1988 roku I Opolskie Dni Muzyki Perkusyjnej. Początkowo festiwal miał postać typowo szkolną przeznaczoną dla uczniów klas instrumentów perkusyjnych z całej Polski, lecz już trzecia edycja była dużą imprezą o międzynarodowym wymiarze.     Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest"

  http://www.drumfest.pl/

 3. Po co komu teatr? Jesienne Spotkania Teatralne

  Październik, Polkowice

  Dlaczego przychodzimy do teatru? Czego od niego oczekujemy? Czego w nim szukamy? Po co nam on? Po co komu teatr?Właśnie po to powstał ten Festiwal. By pytać, by odpowiadać, by inspirować, by poszerzać teatralne horyzonty, a co za tym idzie, by rozbudzać wyobraźnię.
   Więcej o "Po co komu teatr? Jesienne Spotkania Teatralne"

  http://pocokomuteatr.pl/

 4. American Film Festival

  Październik, Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, filmowe

  Stany Zjednoczone to kolebka popularnych gatunków filmowych i centrum światowego przemysłu filmowego. Kino amerykańskie odegrało i odgrywa istotną rolę w kształtowaniu języka filmowego i jest niezwykle bogate - obejmuje filmy hollywoodzkie, sprawne warsztatowo "kino środka", filmy niezależne i skrajnie odważne autorskie projekty.
   Więcej o "American Film Festival"

  https://www.americanfilmfestival.pl/

 5. Bruno Schulz Festiwal

  Październik, Wrocław, literacke

  W biografii i dziele Brunona Schulza znajdujemy nie tylko elementy charakterystyczne dla największych europejskich artystów początku zeszłego wieku, a to: indywidualizm, swoistą formę, samotność, spór z modernistyczną spuścizną, niejednoznaczność aktu tworzenia, ale także pars pro toto nowożytną historię Europy w jej najgroźniejszych i najbardziej dramatycznych przejawach.  Więcej o "Bruno Schulz Festiwal"

  http://brunoschulz.dybook.pl/

 6. Głogowskie Spotkania Jazzowe

  Październik, Głogów, muzyczne

  Festiwal Głogowskie Spotkania Jazzowe (GSJ) ma już swoją długoletnią tradycję w promowaniu i wspieraniu uznanych sław jazzu, jak i początkujących artystów. Od prawie ćwierć wieku głogowskie święto jazzu, z najwybitniejszymi artystami z Polski i świata, jest ważnym punktem na południowo-zachodniej mapie kulturalnej Polski. Festiwal powołali do życia w 1985r. dwaj głogowianie - Zbigniew Rybka i Mirosław Grzeszczak.  Więcej o "Głogowskie Spotkania Jazzowe"

  http://www.mok.glogow.pl/index.php/glogowskie-spotkania-jazzowe-2/aktualnosci-gsj

 7. Festiwal Aktorstwa Filmowego

  Październik, Wrocław, Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a

  Wrocławski Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa jest przeglądem największych dokonań aktorskich w historii polskiej i światowej sztuki filmowej. Film jest w nim traktowany jedynie jako tło dla pracy występujących w nim wybitnych postaci i ich niezapomnianych kreacji aktorskich. W chwili inauguracji, w październiku 2012 roku, ten pionierski projekt nie miał odpowiednika tak wśród polskich, jak i europejskich wydarzeń kulturalnym.  Więcej o "Festiwal Aktorstwa Filmowego"

  http://www.festiwalaktorstwa.pl/

 8. Europejski Festiwal Szkła

  Październik, Wrocław, plastyczne

  Stworzenie dzieła sztuki ze szkła jest dla artysty nie lada wyzwaniem. Wymaga nie tylko wrażliwości i ogromnej wyobraźni, ale przede wszystkim dobrej znajomości tego materiału. I nieustannej cierpliwości.
  Sztuka szkła, czy sztuka ze szkła, jest w Polsce nieobecna. Pomijana przez media, lekceważona przez kuratorów. W polskich kolekcjach sztuki współczesnej brak prac artystów tworzących obiekty ze szkła. Trudno też określić ich rynkową wartość, skoro nie są wystawiane w galeriach, muzeach, na aukcjach.    Więcej o "Europejski Festiwal Szkła"

  http://www.europeanglassfestival.com/

 9. MAYDAY ROCK FESTIVAL

  Październik – Listopad, Głogów

  Mayday Rock Festival, to nazwa jednej z największych imprez rockowych w Polsce. Odbywająca się w głogowskim klubie Mayday od 20 lat (z przerwą w latach 2000 – 2003). W ciągu tych 20 lat odbyło się 15 edycji Festivalu, obecny rok 2012 to przygotowania do XVI już edycji imprezy.  Więcej o "MAYDAY ROCK FESTIVAL "

  http://www.mok.glogow.pl/

 10. Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne

  Listopad, Wałbrzych, Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Pl. Teatralny 1, teatralne

  Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne to jedyny festiwal teatralny w Wałbrzychu, a co za tym idzie – jedyna szansa na spotkanie z spektaklami przygotowanymi przez inne sceny w Polsce. Stanowi on bardzo poważny wkład w zwiększenie dostępu do kultury dla mieszkańców miasta i okolic.  Więcej o "Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne"

  http://www.teatr.walbrzych.pl/2005/11/iii-walbrzyskie-fanaberie-teatralne-2/

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka