Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Dni Filmowe Lux - pokazy filmów nominowanych do Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego LUX

  Listopad, Wrocław, filmowe

  Dni Nagrody LUX, organizowane w ponad 40 miastach Europy, to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kulturowe przekraczające granice państw. Filmy zostaną wyświetlone we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, a projekcje zostaną opatrzone napisami w 24 językach UE, tak aby wszyscy obywatele mieli możliwość ich obejrzenia oraz wzięcia udziału w dyskusji nad tematami, które poruszają.

   Więcej o "Dni Filmowe Lux - pokazy filmów nominowanych do Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego LUX"

 2. Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej

  Listopad, Wrocław, muzyczne

  Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej jest cyklicznym wydarzeniem, organizowanym na kampusie Politechniki Wrocławskiej przez fundację „W górach jest wszystko co kocham”. W czasie kilku festiwalowych dni nasi goście mogą zasmakować zarówno w wyśmienitych koncertach z kręgu piosenki poetyckiej, folkowej i turystycznej, jak i w debiutanckich występach w konkursie wykonawców.
   Więcej o "Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej"

  http://przeglad.wgorach.art.pl/2014/

 3. Replika Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK NAD POLSKĄ

  Grudzień, Wrocław, filmowe

  Celem Festiwalu jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów. Obrazy te w niczym nie ustępują filmom zachodnim, jednak mimo swej niezaprzeczalnej wartości niezwykle rzadko mają okazję gościć na polskich ekranach.   Więcej o "Replika Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK NAD POLSKĄ"

  http://www.sputnikfestiwal.pl/

 4. WroSound

  Grudzień, Wrocław, Impart, ul. Mazowiecka 17, muzyczne

  Wrocławska scena muzyczna – fenomen, o którym coraz głośniej w Europie, ma od 2009 roku swoje święto. Jest nim właśnie Wrocławski Sound. Zgodnie z ideami przeglądu – kreacją i propagowaniem nowatorskich dźwięków, publiczność Wrocławskiego Soundu co roku zostaje wciągana w rzeczywistość niszowej sztuki, tworzonej i specjalnie dedykowanej tym, którzy Wrocław kochają i identyfikują się z duchową esencją tego miasta.  Więcej o "WroSound"

  http://www.wroclawskisound.pl/

 5. Wrocławskie Targi Dobrych Książek (WTDK)

  Grudzień, Wrocław, Dworzec Kolejowy PKP Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105, literacke

  W pierwszej dekadzie grudnia najlepsze polskie wydawnictwa na spotykają się w stolicy Dolnego Śląska na Wrocławskich Targach Dobrych Książek. Jest to jedna z trzech (obok Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i Targów Książki w Krakowie) liczących się i wysoko ocenianych imprez krajowych o charakterze kiermaszowo-promocyjnym, której głównym zadaniem jest propagowanie "dobrej książki", czyli literatury o wysokich walorach, zarówno merytorycznych, literackich, jak również artystycznych i typograficznych.
   Więcej o "Wrocławskie Targi Dobrych Książek (WTDK)"

  http://www.wpdk.pl/

 6. Wrocławski Festiwal Form Muzycznych

  Grudzień, Wrocław, muzyczne

  Istniejący od 2002 roku festiwal jest promocyjną sceną debiutów dla amatorskich zespołów skupionych wokół różnorodnych brzmień i stylów muzycznych m.in. rocka, metalu, hip-hopu, jazzu, bluesa, reggae, jungle, r&b itd... Ma charakter konkursu.      Więcej o "Wrocławski Festiwal Form Muzycznych"

  http://swiatowid.net.pl/

 7. Festiwal Barbórkowy Chórów Studenckich

  Grudzień, Wrocław, muzyczne

  Festiwal Barbórkowy Chórów Studenckich (potocznie Barbórka) - festiwal chórów akademickich, organizowany jest przez Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej. Jego zasięg jest ogólnopolski, choć w swojej historii miał także edycje międzynarodowe. Pierwszy festiwal odbył się w 1973 i od tamtej pory jest organizowany corocznie. Festiwal ma miejsce we Wrocławiu w grudniu, w okolicach święta patronki górników świętej Barbary.  Więcej o "Festiwal Barbórkowy Chórów Studenckich"

 8. Muzyczny Festiwal Pokoleń im. Edmunda Kajdasza.

  Grudzień, Wrocław, muzyczne

  Muzyczny Festiwal Pokoleń upamiętnia słynnego wrocławskiego chórmistrza  Edmunda Kajdasza (1924-2009), dyrygenta i założyciela wielu zespołów chóralnych. Organizatorem tego wydarzenia jest jeden z najbardziej  znanych i zasłużonych polskich chórów kameralnych  –  zespół  Wrocławscy Kameraliści Cantores Minores Wratislavienses. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest  Piotr Karpeta.Festiwal Pokoleń ukazuje różnorodne kierunki artystycznych działań, jakie wybrali muzycy kilku już generacji, związanych z Edmundem Kajdaszem.  Więcej o "Muzyczny Festiwal Pokoleń im. Edmunda Kajdasza."

  http://www.kameralisci.pl/

 9. Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz

  Grudzień, Bogatynia, muzyczne

  Międzynarodowy Festiwal ,,Hałda Jazz’’ w Bogatyni, to wydarzenie artystyczne, którego głównym celem jest popularyzacja jazzu i bluesa oraz muzyki inspirowanej tymi gatunkami, z udziałem wybitnych artystów z Polski i zagranicy.  Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz"

 10. Energia Dźwięku

  Grudzień, Wrocław

  Festiwal „Energia Dźwięku” jest artystyczno-estetycznym kontrapunktem do organizowanego w listopadzie „Wrocław Industrial Festiwal” i próbą nawiązania dialogu z tym wydarzeniem. Energia Dźwięku ma prezentować twórców szeroko rozumianej muzycznej awangardy, mocno jednak zakorzenionej w  tradycjach folkowych, opartej na wykorzystaniu akustycznych źródeł dźwięku (od dźwięków wydobywanych z  instrumentów w klasycznym tego słowa znaczeniu po instrumenty-instalacje budowane przez samych artystów.  Więcej o "Energia Dźwięku"

  http://industrialart.eu/

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka