Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Międzynarodowy Festiwal Muzyka Epok

  Kwiecień – Maj, Duszniki Zdrój, Dworek Chopina, Duszniki Zdrój, muzyczne

  Festiwal ma na celu zapoznanie szerokiej publiczności z muzyką, która łagodziła obyczaje i kształtowała gusta Europejczyków na przestrzeni blisko dwóch tysięcy lat. Z samego założenia „Muzyka Epok” stanowi swoisty wehikuł czasu, który zabiera ludzi w różnym wieku, o różnym poziomie wykształcenia i zróżnicowanym statusie majątkowym w „kulturalną podróż w czasie”.   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Muzyka Epok"

  http://www.mokis.duszniki.pl

 2. Wielkanocny Festiwal CONCERTI PASQUALI

  Kwiecień, Dolina Pałaców i Ogrodów, muzyczne

  Concerti Pasquali to coroczny cykl kameralnych koncertów w pałacach Doliny. Festiwal promuje młodych twórców, a także innowacyjne łączenie sztuk. Stąd dużą grupę publiczności festiwalowej stanowią ludzie młodzi. Każda z edycji festiwalu jest autorskim dziełem Michaliny Bienkiewicz, twórczyni oraz koordynatora artystycznego Concerti Pasquali.

   Więcej o "Wielkanocny Festiwal CONCERTI PASQUALI"

  http://www.concertipasquali.eu/

 3. Targi Książki Regionalnej SILESIANA

  Kwiecień, Wrocław

  To cykliczna impreza organizowana przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną od 2010 roku. Ma formę targów połączonych ze spotkaniami autorskimi, konkursami i wystawami, a jej celem jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców dorobku wydawniczego Dolnego Śląska, szczególnie publikacji wydawanych przez małe, nieznane szerzej wydawnictwa.  Więcej o "Targi Książki Regionalnej SILESIANA"

  http://dswsilesiana.blogspot.com/

 4. Kłodzki Festiwal Muzyczny GITARIADA

  Kwiecień, Kłodzko, muzyczne

  Kłodzka „Gitariada” to najstarszy festiwal muzyczny w Kłodzku. Pomysłodawcą i jego organizatorem jest Witold Kozakowski, gitarzysta i pedagog, nauczyciel gry na gitarze w szkołach muzycznych w Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej. W ramach Festiwalu w Kłodzku wystąpiło wielu polskich wirtuozów gitarowego gryfu.
  Pierwsza edycja odbyła się w 1988 roku.
   Więcej o "Kłodzki Festiwal Muzyczny GITARIADA"

 5. Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy CLARIMANIA

  Kwiecień, Wrocław, muzyczne

  Organizowany od 2009 roku Wrocławski Festiwal Klarnetowy CLARIMANIA to obejmujący szereg wydarzeń artystycznych i dydaktycznych projekt, adresowany do studentów Akademii Muzycznych, uczniów średnich szkół muzycznych, mieszkańców Wrocławia i wszystkich melomanów.  Do udziału w festiwalu zapraszani są wybitni artyści muzycy.

   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy CLARIMANIA "

  http://www.clarimania.pl/?id=1

 6. Świdnickie Noce Jazzowe

  Kwiecień, Świdnica, Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, Świdnica, muzyczne

  Coroczna impreza przyciąga wielu fanów muzyki jazzowej. Sięgając pamięcią do poprzednich Nocy Jazzowych ze stuprocentową pewnością można stwierdzić, że i tym razem "prawdziwych" jazzmanów nie zabraknie.I Świdnickie Noce Jazzowe odbyły się w 1995 r. Zdaniem Artura Janickiego I Świdnickie Noce Jazzowe były "swoistego rodzaju eksperymentem".  Więcej o "Świdnickie Noce Jazzowe"

  http://www.sok.com.pl/

 7. PPA - Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

  Maj, Wrocław, muzyczno-teatralne

  Przegląd Piosenki Aktorskiej jest jednym z najstarszych i najważniejszych polskich festiwali artystycznych. Zawsze był wydarzeniem artystycznym najwyższej próby i tę klasę zachowuje do dziś, choć od niedawna formuła PPA zmienia się nieco, zyskując wymiar międzynarodowy. Festiwal prowokuje premierowymi produkcjami i pokazuje to, co zaintrygowało wcześniej krytykę i publiczność w Europie i na świecie. Coraz częściej przedstawia nowe, światowe trendy muzyczne, interesujące formy, które rodzą się na pograniczu muzyki i teatru.
  Kolejna edycja w maju 2016.
   Więcej o "PPA - Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu"

  http://www.ppa.wroclaw.pl/

 8. Festiwal MAJ Z MUZYKĄ DAWNĄ

  Maj, Dolny Śląsk, muzyczne

  Wrocławski „Maj z Muzyką Dawną” to jedyna tego typu impreza w mieście i w województwie dolnośląskim. Jest jedyną okazją do wysłuchania koncertów dawnej muzyki na instrumentach z epoki i w stylowych wnętrzach zabytkowych sal. Główną ideą festiwalu jest prezentacja muzyki średniowiecza, renesansu i baroku na kopiach instrumentów z ubiegłych epok i z wykorzystaniem dawnych technik wykonawczych.   Więcej o "Festiwal MAJ Z MUZYKĄ DAWNĄ"

 9. Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO

  Maj, Wrocław, Wrocław, multimedialne

  Pierwszy w Polsce, największy i najstarszy w Europie Środkowo-Wschodniej przegląd sztuki mediów, podejmujący zagadnienia sztuki współczesnej w perspektywie kultury i komunikacji. Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO, od swojej pierwszej edycji w 1989 r., przedstawia sztukę tworzoną współczesnymi środkami kreacji i komunikacji (video art, animacja komputerowa, sztuka interaktywna, virtual reality, performances, net art, koncerty i spektakle multimedialne).
   Więcej o "Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO"

  http://www.wrocenter.pl/biennale-wro/

 10. Międzynarodowy Festiwal Organowy - Legnickie Wieczory Organowe

  Maj – Wrzesień, Legnica, muzyczne

  Międzynarodowy festiwal organowy pod nazwą „Legnickie Wieczory Organowe” organizowany jest od 1992 r. Na przestrzeni kilkunastu lat w Katedrze Legnickiej zaprezentowało się wielu wybitnych artystów z różnych krajów. Program koncertów obejmował zarówno utwory muzyki dawnej jak i klasyczne dzieła autorstwa Johanna Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna, Césara Francka...  Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Organowy - Legnickie Wieczory Organowe"

  http://lwo.lck.art.pl/index.php?glowna=impreza_szczegoly&numero_imprezy=16

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka