Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT

  Maj, Legnica, różne miejsca, muzyczne

  Ogólnoposki Turniej Chórów „Legnica Cantat” jest obecnie najbardziej renomowanym i jedynym w Polsce festiwalem o otwartej formule, nie stawiającym uczestnikom warunków dotyczących rodzaju i liczebności chóru czy wykonywanego programu konkursowego. Cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem wśród najlepszych zespołów w kraju. Najczęściej na udział w „Legnicy Cantat” decydują się zespoły, które już zostały laureatami nagród w innych konkursach krajowych (Bydgoszczy, Kaliszu, Międzyzdrojach czy Rumi). Natomiast laureaci naszego Turnieju zapraszani są jako goście honorowi na inne krajowe konkursy.  Więcej o "Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT"

  http://lck.art.pl/

 2. Musica Electronica Nova

  Maj, Wrocław, Impart, ul. Mazowiecka 17, multimedialne

  Musica Electronica Nova to młodsza siostra festiwalu Musica Polonica Nova, który od blisko 50 lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju. Festiwal łączy różne nurty muzyki elektronicznej, studyjnej i live, z muzyką instrumentalną, teatrem i sztuką video. Część imprez przygotowana jest we współpracy z Biennale Nowych Mediów WRO.
   Więcej o "Musica Electronica Nova"

  http://www.musicaelectronicanova.pl/

 3. DOCS AGAINST GRAVITY

  Maj, Wrocław, Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a, filmowe

  Celem festiwalu jest popularyzacja filmu dokumentalnego, jego wpływu na świadomość społeczną i polityczną, kulturę i wiedzę o świecie, w którym żyjemy. Jest to festiwal filmowy dla widza wymagającego, poszukującego sztuki filmowej najwyższej próby. Do 2014 roku Festiwal nosił nazwę PLANETE+ DOC FF. Od 2015 roku zmienił nazwę na DOCS AGAINST GRAVITY FF.    Więcej o "DOCS AGAINST GRAVITY"

  http://docsag.pl/

 4. Thanks Jimi Festival

  Maj, Wrocław, muzyczne

  Thanks Jimi Festival każdego roku gromadzi na wrocławskim Rynku fanów gitarowych brzmień z całej Polski i Europy. Głównym punktem programu jest wspólna próba w pobiciu Gitarowego Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” rozsławionego przez Jimiego Hendrixa. Festiwal z roku na rok zyskuje coraz bardziej międzynarodowy charakter, o czym świadczą transmisje przez media międzynarodowe oraz popularność relacji internetowej.
   Więcej o "Thanks Jimi Festival "

  http://www.heyjoe.pl/

 5. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci

  Maj – Czerwiec, Wrocław, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, taniec, teatr

  To pierwsze tego typu przedsięwzięcie kulturalne we Wrocławiu, skierowane do dzieci we wszystkich grupach wiekowych oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Ideą Przeglądu jest prezentacja najbardziej interesujących spektakli dla dzieci, które powstały w ciągu ostatnich sezonów na polskich scenach.  Więcej o "Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci"

  http://przeglad.teatrlalek.wroclaw.pl/

 6. MANDALA PERFORMANCE FESTIVAL we Wrocławiu

  Maj, Wrocław, Impart, ul. Mazowiecka 17, performance

  Międzynarodowy Festiwal MANDALA PERFORMANCE to jedno z najważniejszych wydarzeń w sferze teatru tańca i ruchu w Polsce. Różnorodność prezentacji artystów jest  kluczowym elementem projektu. Tworzenie w rozmaitych warunkach, indywidualne zainteresowanie tematyką, estetyką,  podejściem do procesu twórczego, odgrywają ważną rolę w pracy artystów, dlatego projekt zawiera ważny aspekt edukacyjny: otwiera na różne formy współczesnej sztuki  i prowokuje dyskusję. Sztuka tańca, performance  znoszą sztampowość oraz powtarzalność teatru i sztuk plastycznych. Więcej o "MANDALA PERFORMANCE FESTIVAL we Wrocławiu"

  http://mandalaperformance.blogspot.com/

 7. FAMA – wrocławskie eliminacje

  Maj, Wrocław, muzyczno-teatralne

  FAMA to największe interdyscyplinarne wydarzenie młodej kultury i sztuki.
  Fama jest jedynym w Polsce artystycznym wydarzeniem interdyscyplinarnym, które jest jednocześnie nastawione na doskonalenie warsztatu młodych twórców. Łączy ona muzykę poważną, jazzową, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, tancerzy, teatry, kabarety, interdyscyplinarne grupy twórcze, film, fotografię, performance art, plastyków, literatów, dziennikarzy, krytyków sztuki, animatorów kultury i inspicjentów. Jej celem jest prezentacja najzdolniejszych twórców młodego pokolenia i tworzenie platformy dla corocznego szkolenia i konfrontacji.
   Więcej o "FAMA – wrocławskie eliminacje"

  https://www.facebook.com/fama.festiwal?fref=ts

 8. Leo Festiwal

  Maj – Czerwiec, Wrocław, różne miejsca, muzyczne

  Leo Festiwal to przedsięwzięcie, które prowadzone jest przez Wrocławską Orkiestrę Kameralną Leopoldinum pod artystycznym kierownictwem Ernsta Kovacica. Festiwal posiada klarowny program i założenia. Podczas festiwalowych przedsięwzięć obok prezentacji rozległego repertuaru wielką rolę spełnia wchodzenie w dialog z innymi dziedzinami sztuki: architekturą, poezją, tańcem, filmem, sztukami plastycznymi, przedsięwzięciami teatralnymi.  Więcej o "Leo Festiwal"

  http://leofestiwal.pl/

 9. Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów WrocLOVE DESIGN

  Maj, Wrocław, plastyczne

  Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów WrocLOVE DESIGN to dialog pomiędzy uczestnikami procesu projektowego: twórcami i odbiorcami, projektantami i producentami, klientami i produktami, funkcjonalnością i sztuką. Działanie wymagające wzajemnego zrozumienia, tolerancji, otwartości oraz świadomości wszystkich elementów procesów. Design to nie tylko świat rzeczy dobrze zaprojektowanych. Dziś design to sposób myślenia i nieustanne poszukiwanie najlepszych rozwiązań.
   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów WrocLOVE DESIGN"

  http://www.wroclovedesign.pl/

 10. Legnicki Festiwal SREBRO

  Maj, Legnica, plastyczne

  Wiodącym wydarzeniem festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, co roku opatrzony innym tytułem, oraz cykle wystawiennicze: Srebrne Szkoły, Sylwetki Twórców, Debiuty, Holownia. Podczas kulminacji festiwalu w majowy weekend mają miejsce także inne wystawy oraz happeningi i plenerowe akcje plastyczne, warsztaty, spotkania z artystami, pokazy i projekcje, koncerty, a także sesja naukowa. 


   Więcej o "Legnicki Festiwal SREBRO"

  http://silver.legnica.pl/

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka