Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Jaworskie koncerty pokoju

  Maj – Wrzesień, Jawor, Kościół Pokoju w Jaworze, muzyczne

  Jaworskie Koncerty Pokoju to międzynarodowy festiwal muzyki kameralnej organizowany od kilkunastu lat, który jest stałym elementem życia społecznego i kulturalnego regionu. Z dala od wielkich centrów muzycznych słuchacze mogą poznać twórczość znakomitych światowych kompozytorów w najlepszym wykonaniu zespołów kameralnych, orkiestr, chórów i solistów. Koncerty odbywają się w unikatowym wnętrzu Kościoła Pokoju, obiekcie XVII-wiecznej architektury wpisanym w 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
   Więcej o "Jaworskie koncerty pokoju"

  http://www.koncertypokoju.pl/

 2. Międzynarodowy Festiwal im. Johannesa Brahmsa

  Maj, Wrocław, muzyczne

  Istotą Festiwalu jest zaprezentowanie muzyki Brahmsa przez międzynarodowej rangi solistów, chóry i orkiestry, obok których wystąpią także młodzi, stojący u progu wielkich karier artyści. Recitale solowe , muzyka kameralna i koncerty symfoniczne zabrzmią ponownie w miejscach w których osobiście prezentował swoją muzykę Johannes Brahms.
   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal im. Johannesa Brahmsa"

  http://www.brahms-festival.com/index.html

 3. Europejska Noc Muzeów

  Maj, Wrocław, plastyczne

  Noc Muzeów to fenomen, stwarzający raz do roku olbrzymią płaszczyznę spotkania publiczności i muzeów. To wielka kulturalna impreza o zasięgu europejskim polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach wieczornych i nocnych. Z roku na rok przybywa organizatorów oraz zwiedzających. W Polsce obecnie bierze w niej udział już ponad setka miast.  Więcej o "Europejska Noc Muzeów"

  https://www.facebook.com/noc.muzeow.wroclaw?fref=ts

 4. Międzynarodowy Festiwal Kryminału

  Maj, Wrocław, literacke

  Festiwal Kryminału istnieje w Polsce już od ośmiu lat. Od 2009 roku stał się imprezą Miasta Wrocław i zmienił nazwę na Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Jego głównym wydarzeniem jest wręczenie Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej roku. Oprócz spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, wykładów czy pokazów filmowych, w jego ramach organizowane są także Kryminalne Warsztaty Literackie – tygodniowe warsztaty pisania, których uczestnikami są laureaci konkursu na opowiadanie kryminalne z Wrocławiem w tle, oraz Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy.   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Kryminału"

  http://festiwal.portalkryminalny.pl/home.html

 5. Vratislavia Sacra

  Maj, Wrocław, muzyczne

  „Vratislavia Sacra” to jedyny we Wrocławiu festiwal chóralny o charakterze konkursowym. Pierwsza jego edycja odbyła się w roku 2011 z inicjatywy Stowarzyszenia Kameralny Chór Męski "Cantilena". Pomysłodawcą Festiwalu jest dyrygent chóru - p. Artur Wróbel, który wraz z innymi członkami prowadzonego przez siebie zespołu postanowił wzbogacić listę wrocławskich wydarzeń kulturalnych o imprezę ściśle ukierunkowaną na chóralną muzykę sakralną, lecz niezamkniętą na ducha ekumenizmu, o czym świadczy wykonywanie przez chóry również utworów muzyki cerkiewnej oraz gospel i negro spirituals.

   Więcej o "Vratislavia Sacra"

  http://www.vratislaviasacra.pl/

 6. Asymmetry Festival

  Maj, Wrocław, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, muzyczne

  Asymmetry Festival jest organizowany we Wrocławiu od 2009 r. Rdzeń programu festiwalu stanowi muzyka przekraczająca granice takich gatunków jak metal, rock, jazz oraz elektronika i pop. Celem organizatorów festiwalu jest pokazywanie artystów bezkompromisowych, śmiało czepiących z tradycji muzyki popularnej, stosujących najnowocześniejsze kompilacje brzmień. Prawda przekazu i odwaga formy artystycznej to najważniejsze wartości jakim przyświeca idea ASYMMETRY.
   Więcej o "Asymmetry Festival"

  http://asymmetryfestival.pl/aktualnosci/

 7. Festiwal Reżyserii Filmowej

  Czerwiec, Jelenia Góra, filmowe

  Podczas pięciu festiwalowych dni, chcemy podpowiedzieć ludziom – zwłaszcza młodym i bardzo młodym – jak należy odbierać i odczytywać sztukę filmową. Odpowiedzieć na pytanie, na czym polega fenomen reżyserski Antonioniego, Bergmana, Felliniego, Kurosawy czy też Wojciecha Hasa.  Więcej o "Festiwal Reżyserii Filmowej"

 8. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA

  Czerwiec, Wrocław, muzyczne

  Festiwal poświęcony kulturze i historii Żydów, prezentowanej nie tylko przez pryzmat Holocaustu.
  Simcha, czyli po hebrajsku radość, to cztery dni koncertów, wykładów, spotkań, a także projekcji filmowych poświęconych żydowskiej kulturze. Pierwsza Simcha odbyła się w styczniu 1999 roku. W programie festiwalu znajdziemy koncerty, spektakle teatralne i spotkania.  Więcej o "Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA"

  http://www.simcha.art.pl/

 9. Dni Fantastyki

  Czerwiec, Wrocław, Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, literacke

  Dni Fantastyki to obecnie największy wrocławski konwent oraz jedna z najważniejszych imprez poświęconych fantastyce w kraju. Począwszy od debiutu w 2004 roku przez kolejne 8 edycji systematycznie się rozwijał, zwiększając swój rozmiar, zasięg oraz znaczenie. Powstała nowa koncepcja organizacji imprez fantastycznych w Zamku, która zakłada większą intensyfikację mniejszych projektów związanych z fantastyką w skali roku, natomiast swego rodzaju kulminacją mają być Dni Fantastyki.

   Więcej o "Dni Fantastyki"

  http://dnifantastyki.pl/

 10. Festiwal Kalejdoskop Kultur

  Czerwiec, Wrocław, muzyczne

  Kalejdoskop Kultur to festiwal obrazujący barwność i wielość kultur w Polsce, odbywający się od 2008 roku we Wrocławiu. Jednocześnie jest to Porozumienie Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz współpracujący w jego ramach ludzie, działający z pasją od wielu lat na rzecz promocji i rozwoju kultury mniejszości narodowych i etnicznych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.  Więcej o "Festiwal Kalejdoskop Kultur"

  http://www.kalejdoskopkultur.pl/

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka