Festiwale i imprezy cykliczne

 1. SATYRYKON

  Czerwiec, Legnica, różne miejsca, plastyczne

  Legnicki SATYRYKON jest w Polsce imprezą wyjątkową i bezkonkurencyjną. Liczy się także w skali świata. Amerykańskie pismo „Witty Wor” zaliczyło go do 10 najlepszych festiwali i nadało mu plakietek grand prix. Natomiast FECO (Federacja Organizacji Rysowników), maksymalną notę „5 gwiazdek”. Obecnie Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON jest konkursem otwartym dla rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików. Co roku na Satyrykon wpływają tysiące prac kilkuset autorów z kilkudziesięciu krajów świata.   Więcej o "SATYRYKON"

  http://satyrykon.pl

 2. Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju

  Czerwiec, Szczawno Zdrój, Teatr Zdrojowy, muzyczne

    Tradycja tego festiwalu nawiązuje do dwukrotnych pobytów w Szczawnie Zdroju (wówczas Bad Salzbrunn) romantycznego kompozytora Henryka Wieniawskiego, w 1855 oraz 1857 roku, w trakcie których ów wirtuoz skrzypiec dał dwa koncerty. Pierwszy koncert - 16 sierpnia 1855 roku w "Kursalu" (obecnie Klub Kuracjusza "Biała sala") i, jak pisał ówczesny recenzent "Gazety Warszawskiej": Pan Wieniawski dał koncert w Salzbrunn w Kursalu i zrobił furorę... Więcej o "Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju"

  http://www.teatr-zdrojowy.pl/wieniawski/program

 3. Podwodny Wrocław

  Czerwiec, Wrocław, multimedialne

  Podwodny Wrocław to dwudniowe święto artystyczne organizowane w industrialnym kompleksie Browaru Mieszczańskiego, w stolicy Dolnego Śląska. Podwodny Wrocław jest wydarzeniem niezwykłym i próżno szukać ewentualnych porównań – odważna konwencja artystyczna kładzie nacisk na promocję zjawisk nowych - hybrydowych form sztuki, które otwarcie przeciwstawiają się utartej klasyfikacji.
  www.facebook.com Więcej o "Podwodny Wrocław"

 4. Święto Wrocławia

  Czerwiec, Wrocław, różne miejsca, święto miasta

  O ponad dwudziestu lat, w dzień św. Jana, miasto Wrocław obchodzi swoje święto. W drugiej połowie czerwca wszyscy mieszkańcy oraz osoby przyjezdne mogą wziąć udział w atrakcjach organizowanych przez wielu organizatorów – miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, agencje artystyczne. Co roku w obrębie miasta odbywa się około 60 wydarzeń – koncerty, warsztaty artystyczne, pokazy filmowe, gry terenowe, performance, wykłady.

   Więcej o "Święto Wrocławia"

 5. Międzynarodowy Festiwal Non Sola Scripta Wrocławskie Lato Organowe

  Czerwiec – Sierpień, Wrocław, muzyczne

  Jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych festiwali organowych w Polsce i Europie, odbywający się w letnie niedziele w zabytkowym kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim.
  Międzynarodowy festiwal muzyki organowej i kameralnej Non Sola Scripta jest cyklem koncertów o jedynej i wyjątkowej formule programowej. Określa ją łaciński tytuł informujący, że nie tylko to co jest zapisane w tekście lub partyturze nutowej jest treścią programów koncertów.
   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Non Sola Scripta Wrocławskie Lato Organowe"

  http://www.impart.art.pl/oferta-kulturalna/lista-projektow/2-miedzynarodowy-festiwal-non-sola-scripta-wroclawskie-lato-organowe

 6. Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej

  Czerwiec, Bolesławiec

  Jest to cykliczna jednodniowa impreza, której ideą jest pielęgnowanie tradycji kultury bałkańskiej, z którą związani są liczni mieszkańcy Bolesławca. Do 2006 r. festiwal nazwany był Festiwalem Kultury Bałkańskiej. Na terenie festiwalu powstaje co roku osada „domków”, którą zasiedlają lokalne zespoły folklorystyczne oraz koła gospodyń wiejskich. Jest to także niepowtarzalna okazja, by spróbować dań bałkańskich – do wyboru jest pita z różnymi dodatkami (na słodko i na ostro), zupa gulaszowa i paprykowa, a główną kulinarną atrakcją – pečenica, czyli świąteczne danie serwowane w krajach byłej Jugosławii. Więcej o "Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej"

  http://www.bok.boleslawiec.pl/index.php/festiwal-kultury-ps

 7. ART & GLASS Festival

  Czerwiec, Jelenia Góra, plastyczne

  Festiwal Sztuki i Szkła to dwudniowa impreza dla szerokiej grupy odbiorców oparta na regionalnych tradycjach sztuki szklarskiej. W ramach festiwalu w centralnym punkcie miasta odbędzie się szereg spektakularnych działań o charakterze handlowym i kulturalnym. W pierwszy lipcowy weekend Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze zmieni się w wielką galerię sztuki. Zwiedzający będą mieli szansę poznać tajniki wyrobu szkła i ceramiki oraz obejrzeć plenerowe wystawy artystów plastyków tworzących w Karkonoszach. W trakcie warsztatów będzie można stać się artystą, samodzielnie wykonując małe i duże działa sztuki. Na scenie zaprezentują się jeleniogórskie zespoły muzyczne i soliści umilając Państwu konsumpcję dzieł artystycznych. Gośćmi festiwalu będą artyści, rzemieślnicy oraz producenci szkła z terenu całej Polski oraz Republiki Czeskiej.  Więcej o "ART & GLASS Festival"

 8. Święto Granitu Strzegomskiego

  Czerwiec, Strzegom, plastyczne

  Strzegomski plener rzeźby to wydarzenie artystyczne, promocja rzeźby - środka wyrazu artystycznego, stylu życia opartego na aktywnym uczestnictwie w kulturze, promocja sztuki. Pomysłodawcy pleneru pragną przełamywać stereotyp, że granit jest wyłącznie materiałem budowlanym, starają się pokazać go jako ponadczasowy materiał wyrażania sztuki.  Więcej o "Święto Granitu Strzegomskiego"

 9. Przegląd Sztuki SURVIVAL

  Czerwiec, Wrocław, plastyczne

  SURVIVAL to artystyczne przedsięwzięcie obliczone na maksimum konfrontacji z widzem, realizowane w przestrzeni publicznej poza instytucjami wystawienniczymi. Ambicją organizatorów Przeglądu jest wprowadzenie podnoszonych przez młodą współczesną sztukę problemów do społecznego dyskursu i prowokowanie odbiorców do żywych reakcji.
  Artyści SURVIVALU podejmują wyzwanie miejskiej dżungli realizując swoje projekty w miejscach porzuconych,  w gmachach publicznych i na otwartych przestrzeniach.
   Więcej o "Przegląd Sztuki SURVIVAL"

  http://www.survival.art.pl/

 10. Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur

  Czerwiec, Wrocław, Akademia Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19/21

  Festiwal Wysokich Temperatur jest jedyną w Polsce otwartą imprezą artystyczną, podczas której artyści z całego świata dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi pasjonatami “sztuki na gorąco”, pokazując publiczności swoją pracę “od kuchni”. Co roku zapraszani są prawdziwi mistrzowie pracy z ogniem.
   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur"

  http://festiwalwysokichtemperatur.pl/pl/

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka