Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Festiwal Bachowski w Świdnicy

  Lipiec – Sierpień, Świdnica, różne miejsca, muzyczne

  Festiwal powstał w 2000 roku z okazji obchodów 250 rocznicy śmierci Jana Sebastiana Bacha. Powodem powołania do istnienia imprezy była również pośrednio historia i bogate tradycje muzyczne świdnickiego Kościoła Pokoju. W 1729 roku jego kantorem-organistą został Christian Gottlob Wecker, uczeń Bacha. Festiwalowe koncerty prawie w całości wypełnia muzyka ich patrona lub bezpośrednio związana z jego osobą i epoką, w której żył i tworzył.
   Więcej o "Festiwal Bachowski w Świdnicy"

  http://www.bach.pl/

 2. Slot Art Festiwal

  Lipiec, Lubiąż, Klasztor Cystersów

  Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej - pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu.  Więcej o "Slot Art Festiwal"

  http://www.slot.art.pl/

 3. Castle Party

  Lipiec, Bolków, muzyczne

  Jest to jedyne wydarzenie tego typu w Europie Środkowej i Wschodniej. Od roku 1994 festiwal gościł największe gwiazdy sceny dark independent. Wszystko zaczęło się na Zamku Grodziec w 1994 r. Dwudziestego sierpnia niewielka grupa fanów (ok. 300 osób) obejrzała 5 zespołów, które w tym czasie zaczynały dopiero swoją działalność.  Niesamowita atmosfera panująca tamtej nocy na zamku spowodowała, że powtórzyli tę imprezę w następnym roku w poszerzonym składzie.  Więcej o "Castle Party"

  http://www.castleparty.com/

 4. Festiwal Teatru Otwartego

  Lipiec, teatralne

  Festiwal Teatru Otwartego to powiązanie i pokazanie różnych form teatralnych profesjonalnych i amatorskich - od spektakli scenicznych, poprzez happeningi plastyczne, wykłady, dyskusje, z nastawieniem na spektakle uliczne - i nadanie całości zdarzeń charakteru dynamicznego ale otwartego dla każdego widza.  Więcej o "Festiwal Teatru Otwartego"

  http://www.sok.com.pl/

 5. SUDECKI FESTIWAL MUZYCZNY wraz z warsztatami wokalnymi

  Lipiec, Szczawno Zdrój, muzyczne

  Letnie Festiwale Muzyczne do tej pory odbywały się w Karpaczu pod nazwą „Karkonoski Festiwal Muzyczny wraz z warsztatami wokalnymi dla młodych artystów-śpiewaków”. Festiwal to idea jednocząca dwa cele: edukację artystyczną (głównie wokalną) młodzieży oraz szerzej rozumianą edukację muzyczną społeczeństwa (w tym przypadku społeczności lokalnej oraz turystów i kuracjuszy). Więcej o "SUDECKI FESTIWAL MUZYCZNY wraz z warsztatami wokalnymi"

  http://www.psps.com.pl/

 6. Międzynarodowy Festiwal Tańca - Lądeckie Lato Baletowe

  Lipiec, Lądek Zdrój

  Lądeckie Lato Baletowe – Międzynarodowy Festiwal Tańca – to spotkanie tańca w jego formie klasycznej – baletowej oraz współczesnej w różnych jej przejawach. To spotkanie ludzi – artystów, choreografów, profesjonalistów i amatorów, a także propagatorów tańca klasycznego, związanych z zespołami baletowymi Teatrów Narodowych. To zabawa, lecz również nauka, odpoczynek, lecz i pewien wysiłek (podczas tańca oczywiście). Słowem – święto tańca, które trwa cały tydzień.
   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Tańca - Lądeckie Lato Baletowe"

  http://www.festiwaltanca.ladek.pl/

 7. Lwóweckie Lato Agatowe

  Lipiec, Lwówek Śląski, święto miasta

  Lwóweckie Lato Agatowe (święto poszukiwaczy skarbów Ziemi) to impreza plenerowa, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów uważana za największą mineralogiczną imprezę w Polsce. Elementem drugoplanowym LLA jest znaczących rozmiarów rodzinny festyn rekreacyjny oferujący między innymi dwie sceny z bogatym programem estradowym (występy gwiazd polskich i zagranicznych) oraz barwny jarmark rozmaitości z ponad 130 stoiskami.
   Więcej o "Lwóweckie Lato Agatowe"

  http://www.lla.lwowekslaski.pl/

 8. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej Muzyka Świata

  Lipiec, Polanica Zdrój, muzyczne

  Festiwal to co najmniej 15 godzin muzyki plenerowej oraz koncerty gwiazd. Uzdrawiająca muzyka rozbrzmiewa w Parku Zdrojowym, na Polanickim Deptaku i w Teatrze Zdrojowym. W programie wiele różnorodnych propozycji. Festiwal to także promocja muzyki „Źróde? i Korzeni” w wykonaniu znakomitych zespołów z egzotycznych zakątków świata. Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej Muzyka Świata "

  http://www.mck.polanica.pl/

 9. Festiwal Zwiastunów Filmowych

  Lipiec, Wałbrzych

  Zwiastun to produkcja z pogranicza sztuki i reklamy. Jego zadanie jest czysto marketingowe – ma zachęcić widza do przyjścia do kina na konkretny tytuł. Dlatego ich produkcją zajmują się najlepsze agencje reklamowe, a przy ich tworzeniu bierze się pod uwagę badania naukowe dotyczące ludzkiej percepcji. Wszystko przeliczone na zysk. Ale – widza nie da się oszukać. Karmiony w kinach, w Internecie, w telewizji tysiącami zwiastunów filmowych doskonale zna wszystkie reklamowe sztuczki ich twórców. Więcej o "Festiwal Zwiastunów Filmowych"

 10. Festiwal „GITARĄ I… BOROWICKIE SPOTKANIA Z POEZJĄ ŚPIEWANĄ”

  Lipiec, Borowice, k/Karpacza, muzyczne

  Borowickie spotkania poetyckie to jedna z pięciu najważniejszych imprez poetyckich w kraju. Od dwudziestu trzech lat gromadzi ludzi z całej Polski. W Borowicach gościły największe gwiazdy polskiej (i nie tylko) piosenki autorskiej i poetyckiej, m.in. Renata Przemyk, Edyta Geppert, Elżbieta Adamiak, Grzegorz Turnau, Stanisław Sojka, Wolna Grupa Bukowina, Stare Dobre Małżeństwo, Andrzej Sikorowski, Jaromir Nohavica i wielu innych.
   Więcej o "Festiwal „GITARĄ I… BOROWICKIE SPOTKANIA Z POEZJĄ ŚPIEWANĄ”"

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka