Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Lubański Festiwal Folklorystyczny „FolkArt”

  Lipiec, Lubań, Rynek

  Lubański Festiwal Folklorystyczny „FolkArt” jest imprezą mającą na celu popularyzację kultury ludowej wśród mieszkańców Lubania i okolic. Na festiwal zapraszane są zespoły folklorystyczne z Dolnego Śląska oraz z województw ościennych. Na plenerowej scenie w lubańskim Rynku wykonawcy rywalizują o statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Skrzypiec. Imprezie towarzyszą konkursy kulinarne: na wyroby pierogowe i pierogopodobne oraz na domowe nalewki.  Więcej o "Lubański Festiwal Folklorystyczny „FolkArt”"

 2. Międzynarodowy Festiwal Organowy Chorda Auxit

  Lipiec, Świdnica, muzyczne

  "Międzynarodowy Festiwal Organowy Chorda Auxit" to seria koncertów w Katedrze Świdnickiej w Kościele Uniwersyteckim  Wrocławiu. Organizatorami są młodzi dolnośląscy organiści – Zuzanna i Maciej Batorowie, absolwenci prestiżowych uczelni – Musikhochschule w Stuttgarcie i Conservatoire de Musique de Genève. Muzycy mieszkają znów na Dolnym Śląsku i zajmują się działalnością koncertową oraz popularyzacją muzyki organowej.

   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Organowy Chorda Auxit"

  http://www.chorda-auxit.pl/

 3. Festiwal im. Andreasa Gryphiusa

  Lipiec – Sierpień, Głogów, muzyczne

  Misją Festiwalu im. Gryphiusa w Głogowie jest prezentacja koncertów muzyki klasycznej połączonych z deklamacja poezji, prozy i dramatu. Szczególnie uwzględnieniona została twórczości Gryphiusa i innych potetów z Głogowa, w tym także współczesnych. Koncerty odbywające się w trakcie festiwalu adresowane są do szerokiego grona odbiorców, mieszkańców Głogowa i gości.   Więcej o "Festiwal im. Andreasa Gryphiusa"

 4. E-GLASS Festiwal. Polsko-Czeskie Sympozjum Szkła Artystycznego

  Lipiec, Szklarska Poręba, plastyczne

  Plener Szkła Artystycznego „Ekoglass Festiwal" jest organizowany cyklicznie od 2008 roku. W Festiwalu udział biorą obok artystów, hutmistrzów i technologów z Polski i Republiki Czeskiej, również twórcy ze Słowacji. Jest to wydarzenie będące platformą łączącą spektakularną twórczość z zakresu szkła z upowszechnianiem sposobów jego produkcji, wspartą o promocję edukacji ekologicznej. Każdego roku plenerowi towarzyszy sympozjum składające się z wykładów dotyczących wiedzy na temat odzysku szkła do produkcji przemysłowej oraz segregacji odpadów, jak również aktualnych technologii produkcji szkła.  Więcej o "E-GLASS Festiwal. Polsko-Czeskie Sympozjum Szkła Artystycznego"

 5. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oleśnicy

  Lipiec – Sierpień, Oleśnica, Bazylika Mniejsza, ul. Bociania, muzyczne

  Przez trzy miesiące: lipiec, sierpień i wrzesień w Bazylice Mniejszej odbywają się koncerty w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej. Wystąpili: Hans-Jurgen Kaiser, Witold Zaborny, Stanisław Dziewior, Bartosz Jakubczak, Agata Fradri, Zuzanna Sawicka, Ewa Polska, Przemysław Wawrzyniak, Agnieszka Kaćma, Maurizio Corazza i Piotr Rojek.  Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oleśnicy"

  http://mfmo.pl/

 6. Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze

  Lipiec, Jelenia Góra, taniec, teatr

  Przeszło 30 lat temu w Jeleniej Górze, narodziła się twórcza myśl, niezwykle nowatorska w czasach głębokiego stanu wojennego - wyraz buntu i niezależności. Pani Alina Obidniak, wieloletnia Dyrektor jeleniogórskiego teatru zapoczątkowała przygodę z teatrami ulicznymi, „zarażając” tą ideą inne miasta - Kraków, Wrocław, Jedlinę Zdrój, Poznań... Europę. To jeleniogórski festiwal był swoistą „szkołą teatralną” dla zespołów, które w późniejszych latach osiągały międzynarodowe sukcesy.  Więcej o "Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze"

  http://www.agencjasolo.pl/

 7. Święto Papieru

  Lipiec, Duszniki Zdrój, Muzeum Papiernictwa, ul.Kłodzka 42, Duszniki Zdrój, plastyczne

  Święto Papieru jest największą imprezą organizowaną corocznie od 2001 roku przez Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Odbywa się w ostatni weekend lipca na dziedzińcu muzealnym w godzinach 10.00 – 18.00. Święto jest dwudniowym festynem popularyzującym wiedzę o papierze, jego historii, znaczeniu dla rozwoju cywilizacji oraz roli we współczesnym świecie.                  
  Impreza ma także na celu promowanie młyna papierniczego w Dusznikach Zdroju, który decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku uzyskał status pomnika historii i należy do najcenniejszych zabytków techniki i największych atrakcji turystycznych w Polsce.  Więcej o "Święto Papieru"

  http://muzeumpapiernictwa.pl/

 8. Noworudzki Festiwal Filmowy

  Lipiec, Nowa Ruda, filmowe

  Impreza filmowa istniejąca od 2003 roku. W jej ramach organizowane są pokazy filmowe (gościnnie festiwal KAN), akrobacje kaskaderskie oraz spotkania ze znanymi postaciami świata filmu. Do tej pory swoją obecnością noworudzki festiwal uświetnili m.in. Krzysztof Zanussi, Katarzyna Figura, Joanna Brodzik, Jerzy Stuhr, Leon Niemczyk, Robert Więckiewicz, Robert Gonera, Filip Bajon, Krzysztof Kolberger, Henryk Gołębiewski, Jan Machulski, Jan Nowicki i Olaf Lubaszenko.  Więcej o "Noworudzki Festiwal Filmowy"

  http://www.mok.nowaruda.pl

 9. Dni i Noce Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich

  Lipiec, Ząbkowice Śląskie, muzyczne

  „Dni i Noce Krzywej Wieży” to jedno z dwóch sztandarowych wydarzeń kulturalnych miasta Ząbkowice Śląskie. Głównym celem imprezy jest promocja unikalnego zabytku jakim jest Krzywa Wieża. Na czas „Dni i Nocy Krzywej Wieży” całe miasto tętni życiem. Od rynku, po tereny plantów zamkowych odbywają się liczne happeningi teatralne, malarskie i rzeźbiarskie, koncerty, wystawy, konkurencje sportowe i terenowe gry historyczne.  Więcej o "Dni i Noce Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich"

 10. Miesiąc Spotkań Autorskich

  Lipiec – Sierpień, Wrocław, literacke

  Miesiąc Spotkań Autorskich składa się zawsze z dwóch głównych linii programowych, jedna reprezentuje literaturę rodzimą (tj. według miejsca odbywania się festiwalu literaturę czeską, słowacką i polską), a druga przedstawia literaturę kraju, który w danym roku jest gościem honorowym.
   Więcej o "Miesiąc Spotkań Autorskich"

  www.msa.wroclaw.pl/

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka