Festiwale i imprezy cykliczne

 1. Buskerbus Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej

  Sierpień, Wrocław, Rynek Starego Miasta, teatralne

  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w nim udział od 1997 roku. Pomysłodawcą  festiwalu jest Romuald Popłonyk, który sam, jako “człowiek orkiestra” zjeździł pół świata, występując na festiwalach sztuki ulicznej. Od ponad dziesięciu lat zaprasza wszystkich chętnych do świętowania artystów ulicznych na jedyną polską imprezę tego rodzaju.    Więcej o "Buskerbus Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej"

  http://www.buskerbus.com/

 2. Festiwal Moniuszkowski

  Sierpień, Kudowa Zdrój, muzyczne

  Festiwal Moniuszkowski powstał w 90. rocznicę śmierci twórcy opery narodowej. Choć kompozytor pisał: „Muzyka moja drzemie, tak jak cała muzyka, w Wilnie.”, to nie Wilno, ale Kudowa Zdrój powołała do życia Festiwal Moniuszkowski.  W ciągu pięćdziesięciu lat w najpiękniejszych miejscach, a także w kościołach okolicznych miejscowości wystąpiło kilka tysięcy śpiewaków i muzyków, znane zespoły operowe, orkiestry symfoniczne i kameralne, gwiazdy scen operowych i teatralnych.  Więcej o "Festiwal Moniuszkowski"

  http://www.festiwalmoniuszkowski.pl/

 3. Regałowisko - Reggae Dub Festival

  Sierpień, Bielawa, Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy SUDETY w Bielawie, muzyczne

  REGGAE DUB FESTIWAL to cykliczne święto miłośników muzyki reggae odbywające się w malowniczej i naturalnej scenerii gór i wody na rozległych terenach OWW SUDETY. Reggae, muzyka serc, nigdzie nie smakuje i nie brzmi lepiej niż w bezpośrednim zetknięciu z naturą.
  Dzięki dobrej obsadzie muzycznej, festiwal broni się sam i z roku na rok wykazuje coraz wyższy poziom zarówno od strony artystycznej jak i organizacyjnej. Jest imprezą międzynarodową również pod względem publiczności. Ludzie przyjeżdżający do Bielawy pochodzą z różnych zakątków Polski i niemalże całej Europy.   Więcej o "Regałowisko - Reggae Dub Festival"

  http://www.regalowisko.pl/

 4. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Trzebnicy

  Sierpień, Trzebnica, muzyczne

  Od dawna jest stałym elementem życia kulturalnego Dolnego Śląska. Rozbrzmiewające najlepszymi wykonaniami największych dzieł muzyki klasycznej zacne mury trzebnickiej Bazyliki Św. Jadwigi to wielkie przeżycie dla melomanów praktycznie z całego kraju... i nie tylko. Lata konsekwentnej pracy nad formułą imprezy, zapraszanie najwybitniejszych wykonawców i wreszcie różnorodność repertuarowa zadecydowały o pozycji na kulturalnej mapie Polski.  
   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Trzebnicy"

  http://www.kameralny-i-organowy.pl/

 5. Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu

  Sierpień, Strzegom, muzyczne

  Przez 16 lat Festiwal w Strzegomiu odwiedziło 279 zespołów folklorystycznych z 45 krajów 6 kontynentów. Prezentowały one różnorodne formy folkloru od obyczajów Dalekiego Wschodu, kraje Afryki, prawie wszystkie kraje Europy i od Ameryki Północnej i Południowej, aż po Antypody.   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu"

  http://www.strzegom.pl/

 6. Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu

  Sierpień, Lubomierz, filmowe

  Festiwal organizuje spotkania publiczności z twórcami jej ulubionych filmów. W Zaułku Filmowym prezentowane są tablice z nazwiskami aktorów goszczących w Lubomierzu, którzy osobiście dokonają ich odsłonięcia. Festiwal przyznaje nagrody: Złote, Srebrne, Kryształowe i Brązowe Granaty. Ogłasza także konkurs na śmieszny film Kina Niezależnego "Zawleczka".

   Więcej o "Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu"

  http://sami-swoi.com.pl

 7. Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki ENSEMBLE

  Sierpień, Wałbrzych, muzyczne

  Formuła Festiwalu Ensemble jest niespotykana w Europie i cieszy się wielkim powodzeniem wśród uczestników i publiczności z całego świata. Do udziału zapraszani są wybitni artyści – profesorowie. Swój udział w Kursach Interpretacji, będących nierozłączną częścią Festiwalu, zgłaszają studenci uczelni muzycznych z całego świat.
   Więcej o "Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki ENSEMBLE "

  http://www.ensemblefestival.org/

 8. Forum Musicum

  Sierpień, Wrocław, różne miejsca, muzyczne

  Organizowany od 2003 roku wrocławski festiwal Forum Musicum poświęcony jest muzyce dawnej wykonywanej na historycznych instrumentach i z zastosowaniem historycznych praktyk wykonawczych. Forum - festiwal - święto muzyki - miejsce spotkania publiczności z doborowym gronem artystów z Polski i ze świata.  Więcej o "Forum Musicum"

  http://forum-musicum.pl/

 9. Festiwal Blues nad Bobrem

  Sierpień, Bolesławiec, muzyczne

  Podczas Bluesa nad Bobrem odbywa się kilkanaście różnych imprez, które składają się na całość pod nazwą Festiwal. Podczas festiwalu odbywa się przegląd zespołów bluesowych, w którym młode kapele mogą zaistnieć na scenie i zostać zauważone. Oprócz warsztatów w ramach festiwalu każdego roku odbywa się msza w oprawie bluesowej, w której uczestniczą warsztatowicze razem z wykładowcami. Na zakończeniu festiwalu ma miejsce koncert finałowy. Występują znane gwiazdy polskiej sceny bluesowej oraz orkiestra festiwalowa złożona z wykładowców Bluesa nad Bobrem.
   Więcej o "Festiwal Blues nad Bobrem"

  http://www.bluesnadbobrem.pl/

 10. Lato w Synagodze pod Białym Bocianem

  Sierpień, Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, muzyczne

  Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem to cykl koncertów artystów z Europy i świata prezentujących nie tylko bogactwo muzyczne mniejszości narodowych, ale też wpływy muzyki klezmerskiej i folk na inne gatunki, takie jak awangarda czy jazz. Podkreślanie wielokulturowości Wrocławia i zawiłych losów historycznych miasta poprzez koncerty ludzi o różnych korzeniach i tradycjach ma szczególne znaczenie w dzielnicy czterech świątyń.   Więcej o "Lato w Synagodze pod Białym Bocianem"

  http://www.fbk.org.pl/

Kolejne strony z biletami

 1. 1,
 2. 2,
 3. 3,
 4. 4,
 5. 5,
 6. 6,
 7. 7,
 8. 8,
 9. 9,
 10. 10,
 11. 11,
 12. 12,
 13. 13,
 14. 14,
 15. 15,
 16. 16,
 17. 17

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka