Wydawnictwa

 • STANISŁAW DRÓDŻ, Początek Koniec

  STANISŁAW DRÓDŻ, Początek Koniec

  Pierwsza monografia pracy artystycznej Stanisława Dróżdża.
  "Staraliśmy się ukazać możliwie najlepiej charakter i sens tej oryginalnej twórczości, powstającej na styku poezji i plastyki. Mamy jednak świadomość, że to zaledwie początek pracy. Spodziewamy się dalszych studiów nad "pojęciokształtami", bowiem kryją one w sobie wiele jeszcze fascynującycych tajemnic.

   cena 80zł

 • Occupation'68 - katalog

  Occupation'68 - katalog

  Katalog z wystawy „Occupation '68” obejmuje zdjęcia dokumentujące wydarzenia z sierpnia 1968 r. Zdjęcia pochodzą przede wszystkim z Pragi, ale również z innych miast – Liberca, Brna i Ostrawy.
  „Fotografie z inwazji 1968 r. stanowią wielką mozaikę składającą się z wielu drobnych elementów, w których w najróżniejszych postaciach odbijają się losy ludzi z czeskich, śląskich oraz morawskich ulic i placów, wspólnie tworzących społeczeństwo obywatelskie, przekonanych o swojej prawdzie i posłannictwie. Nie było miejsca na niezaangażowanie gapiów – niemal wszyscy zostali wciągnięci w dramatyczne wydarzenia i akcje protestacyjne”.
  Cena 25 zł

  Więcej Occupation'68 - katalog

 • Lustro natury

  Lustro natury

  Katalog wystawy poplenerowej VI i VII Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Art-Ex 2006 i 2007
  „Czy Natura wraz ze swoją tajemnicą przestrzeni i czasu, w którym żyjemy i których nie potrafimy przekroczyć – ani swoim ciałem, ani nawet wyobraźnią – czy to klasyczne pojęcie Natury powróci w nowy sposób do sztuki w XXI wieku? Czy artyści nadchodzącej epoki, próbując na nowo zrozumieć otaczającą rzeczywistość ich rzeczywistość oraz samych siebie, pokażą w swoich dziełach, że naturę rzeczy i naturę ludzką można ujrzeć w lustrze sztuki jeszcze inaczej niż widzieliśmy je dotąd?”
  Elżbieta Łubowicz, Lustro natury
  cena 35 zł

  Więcej Lustro natury

 • Republika bananowa. Polska ekspresja lat 80.

  Republika bananowa. Polska ekspresja lat 80.

  Katalog towarzyszący wystawie Republika bananowa. Polska ekspresja lat 80., na której zaprezentowano ponad 150 prac prawie 40 artystów.

  "Bezpośrednie traktowanie życia jako materii, w połączeniu z ich niekiełznaną wyobraźnią i determinacją, jaka cechowała wszystkich bez wyjątków prezentowanych na wystawie artystów, stanowiły mieszankę wybuchową, nieznośną nie tylko dla ugrzecznionych salonów i oficjalnych instytucji sztuki, lecz także dla strażników reżimu, urzędników, policji i służb wywiadowczych. Widzą to najlepiej uczestnicy happeningów Pomarańczowej Alternatywy, totartowskich zlotów, festiwali Kultury Zrzuty".

  Jolanta Ciesielska, Transgresje w sztuce polskiej lat 80-tych, [w:] Republika bananowa
  cena 50 zł

  Więcej Republika bananowa. Polska ekspresja lat 80.

 • REIKO IMOTO. Dreamscapes

  REIKO IMOTO. Dreamscapes

  Katalog towarzyszący wystawie Dreamscapes.

  "Dla niej sny zachowują swą dawną moc, wpływając w istotny sposób na życie na jawie. obecną w snach inną rzeczywistość próbuje przenieść do swoich fotografii, choć fotografia wydaje się z pozoru najmniej odpowiednim tu medium. [...] Ale Reiko nie chce odtwarzać konkretnych snów. Zależy jej na czym innym: na wykreowaniu w fotograficznym obrazie sugestii podobnej przestrzeni i czasu, jakie zdarzaja sie w snach".

  Elżbieta Łubowicz, Pejzaże snów [w:] Dremscapes

  cena: 25 zł


Kolejne strony z wydawnictwami

 1. 1,
 2. 2

Drukuj

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nawigacja po miesiącach


 


 

Wyszukiwarka